Drobečková navigace

Úvod > Články a časté dotazy > Moderní dřevostavba v památkově chráněné lokalitě.

Moderní dřevostavba v památkově chráněné lokalitě.Moderní dřevostavba nemusí na první pohled vůbec vypadat jako novostavba, chytrý stavebnicový systém společnosti J.Group, se tak může použít třeba jako nástavba na panelový blok nebo dokonale zapadne mezi historické domy památkově chráněné lokalitě.

Podívejte se na video:

A pokud raději čtete, tady je přepis celého videa:

Za námi je postavená novostavba, která se tváří jako starší dům, protože je vyrobená a postavená do historického centra obce a k celé stavbě se vyjadřovali památkáři. Na stavbě je vidět, že se dá dřevostavba úplně nově napasovat a přizpůsobit požadavkům památkářů, může se vyrobit a postavit stavba, která nenaruší historický ráz daného místa.

Majitelé se rozhodovali mezi opravou původního domu ve špatném stavu a novostavbou. Nakonec se rozhodli pro demolici původního objektu a stavbu nového domu, který zapadne do historického jádra obce.

Pro dřevostavbu jsme se rozhodli z časových důvodů. Mým vlastním záměrem bylo postavit dům svépomocí z cihel, jako klasicky se staví, nicméně časově jsem tak vytížený, že bych ho stavěl několik let a šance postavit dům za několik málo měsíců nám přišla velmi atraktivní, a proto jsme se rozhodli pro dřevostavbu.

Na této svatbě klasicky jako na jakékoliv jiné stavbě v této republice trvaly nejdéle papíry. Tím, že to bylo ještě spojené s vyjádřením památkářů, tak to bylo o to komplikovanější, ale opět vyzdvihnu Arch. Dominika Tomáše Petra za jeho návrh, který téměř na první dobrou prošel.

Při každé stavby je důležitá nejen spolupráce architekta se stavitelem, ale především je nutné, aby investor věděl, jak a pro koho je dům určen a co od něj očekává.

Pro nás s manželkou jsme připravili přízemí, které má velikost 4+1, je to krásný byt, v podstatě panelákového charakteru. Nahoře, v podkroví vznikly 2 pokoje pro děti s vlastním sociálním zázemí, no a okolí domu se snažíme charakterizovat tak, aby zapadlo do historické části města.

Samotný dům je odlišný oproti stávajícím moderním stavbám rozdílnou dispozicí, co se týká světlých výšek a konstrukcí. Ale protože si vyrábíme vše sami na hale, tak jsme schopni se přizpůsobit požadavkům a myslím si, že se výsledek povedl, ať co se týká vizuální stránky stavby, tak užitného prostoru uvnitř, kde si myslím, že klienti získali to, co od stavby chtěli a co potřebovali.


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.