Drobečková navigace

Úvod > Články a časté dotazy > Stavba domu má svá specifika

Stavba domu má svá specifikaKaždá stavba domu má svá specifika a je tedy důležité si předem velmi dobře promyslet, co od domu očekáváme, kdo v něm bude bydlet a jaké jsou naše priority.

Podívejte se na video:

A pokud raději čtete, tady je přepis celého videa:

Na této stavbě je vidět, že dům si vymýšleli a připravovali lidé, kteří mají určitou životní zkušenost. Lidé, kteří si na svojí penzi připravují bydlení, kde už není priorita nějaký obrovský prostor, ale spíše účelnost, komfortnost a bezúdržbové bydlení.

Velmi důležité je také myslet na to, aby se dům hodil do místa, kde má vyrůst a aby pak svým obyvatelům nabídl nejvyšší možný komfort. Tady vidíme klasický bungalov, postavený na pozemku s tím rozdílem, že tady nebyl standardní stavební pozemek, ale zahrada, kterou klienti užívali několik let. A poté se do tohoto prostoru rozhodli postavit rodinný dům, tedy dům se přizpůsoboval pozemku a myslím si, že jako celek se to velice povedlo. Je to bydlení částečně bezbariérové a velice praktické s ohledem na lokalitu a na užívání domu.

Pro vyrovnání pozemku zvolili klienti terasy a díky tomu mohou suchou nebo čistou nohou přecházet z jedné budovy do druhé a využívat větší část zahrady k rekreaci, odpočinku bez toho, aniž by museli vejít na pozemek.

Velká výhoda dřevostavby, která je předem připravená, je také v tom, že samotná stavba není nijak velkým zásahem do okolí.

Stavba probíhala standardním způsobem jako jakákoliv jiná, jenom s tím rozdílem, že jsme museli brát ohled na zeleň, která se nesměla poškodit a na stavby, které tu stály. Náš stavební systém, kdy my si připravíme větší část v naší výrobní hale, umožňuje, že při samotné montáži už nezabíráme takovou plochu na staveništi. Stačí nám základová deska plus minimální prostor okolo a jsme schopni celou stavbu zrealizovat.

Když se rozhodneme stavět, musíme počítat s tím, že velkou část rozpočtu investujeme do přípravy pozemku, inženýrských sítí a dalších věcí, které sice nejsou na první pohled vidět, ale jsou stejně důležité jako dům samotný. I tady musíme hodně promýšlet každý krok a využít možností, které pozemek nabízí.

Takovou vychytávkou bylo, že se původní septik přesměroval na dešťovou vodu a kanalizace se vyřešila při stavebním povolením tlakovou kanalizaci do obecní kanalizace. Klient si tím zhodnotil svůj stavební pozemek a zvýšil si komfort užívání.


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.