Drobečková navigace

Úvod > Články a časté dotazy > Tepelné ztráty domů

Tepelné ztráty domůPOSOUZENÍ KONSTRUKCÍ PODLE ČSN 73 0540-2:2011 a ČSN EN ISO 6946:2008

  U = požadováno normou U = doporučeno normou U = dosaženo J.GROUP
podlaha 0,45 0,3 0,209 (!) / stáhněte si kompletní zprávu
       
obvodová stěna 0,3 0,2 0,139 (!!!) / stáhněte si kompletní zprávu
       

střešní konstrukce

šikmá střecha

0,24 0,16

0,135 (!) / stáhněte si kompletní zprávu 

       

střešní konstrukce

plochá střecha

0,3 0,2

0,106 (!) / stáhněte si kompletní zprávu 

 

Úsporné domy ze stavebnice

Požadavky na energetickou efektivitu domů stále rostou. Každý investor dnes požaduje minimální tepelné ztráty domu. Od roku 2020 pak mohou být stavěny pouze stavby odpovídající pasivnímu standardu. Tyto požadavky splňuje náš stavební systém J. Group, který je certifikovaný Technickým a zkušebním ústavem stavebním Praha. Certifikovat jsme si nechali klíčové stavební komponenty, které při stavbě používáme. Kvalitu zvyšují také materiály, jež odebíráme pouze od špičkových dodavatelů z České republiky, Německa a Rakouska. Prohlédněte technologii stavby či náš aktuální katalog.

Naše domy mají velmi nízké tepelné ztráty, a díky tomu výrazleták[6].jpgně ušetříte na provozu. Jen pro ilustraci. V nízkoenergetickém domě, jehož plocha je 100 m2, zaplatí čtyřčlenná rodina ročně za topení, vaření, svícení a teplou vodu necelých 20 tisíc korun. Na některé z dřevostaveb vám navíc pomůžeme získat dotaci zelená úsporám.

Na co se často ptáte?

Co je tepelná ztráta objektu?
Zjednodušeně řečeno jde o množství tepla, které uniká ven stěnami, střechou, okny apod.

Od čeho se odvíjí?
Záleží hlavně na zateplení střechy, stěn a základů, dále na celkové vzduchotěsnosti domu, tedy zda teplo neuniká např. netěsnícími okny, ale i na dalších parametrech.

Jak na výpočet tepelných ztrát?
K výpočtu se používá software a je potřeba zadat mnoho vstupních údajů od typu izolace všech částí budovy až po její orientaci na světové strany. Pro běžného člověka ale nemá smysl, aby se výpočtem tepelných ztrát zabýval. Postaráme se o to my.

Získejte nižší tepelné ztráty, než udávají normy

Naše nízkoenergetické dřevostavby mají nižší tepelné ztráty, než požadují nebo doporučují normy ČSN 73 0540-2:2011 a ČSN EN ISO 6946:2008.


 

Vysvětlení k tabulce: proč mají malé rozdíly velký význam?

Jak vidíte v tabulce výše, rozdíly mezi čísly, které vyjadřují tepelné ztráty rodinného domu, jsou nepatrné. Přesto má každá setina opravdu velký význam.

Hodnota U totiž vyjadřuje, kolik tepla unikne stěnou o ploše 1m2, pokud je rozdíl mezi vnitřní a venkovní teplotou 1 °C. Při výpočtech se tedy čísla ještě násobí, a to příslušným počtem metrů a stupňů, a výsledné hodnoty se pak liší mnohem víc.


PRO PODROBNOSTI NÁS KONTAKTUJTE


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.