Drobečková navigace

Úvod > Články a časté dotazy > Dají se ve stavebnictví vysledovat módní trendy?

Dají se ve stavebnictví vysledovat módní trendy?Každý, kdo se rozhodne postavit si dům, dlouho dopředu řeší, jak by měl vypadat, co všechno má splňovat a v dnešní době určitě i to, jak ho co nejefektivněji vytápět. Dají se ve stavebnictví vysledovat módní trendy?

Podívejte se na video:

A pokud raději čtete, tady je přepis celého videa:

Každý, kdo se rozhodne postavit si dům, dlouho dopředu řeší, jak by měl vypadat, co všechno má splňovat a v dnešní době určitě i to, jak ho co nejefektivněji vytápět. Dají se ve stavebnictví vysledovat módní trendy?

Je to více o územním plánu a o investici, kterou si může klient dovolit. Takže stavba se spíše přizpůsobuje realitě, tedy tomu co se dá opravdu postavit a na co jsou peníze.
Inspirací může být vzorový katalog domů, který nabízí společnost J.Group. Jeho výhodou je, že jde o vyzkoušené projekty, ve kterých se skutečně bydlí a žije.

Máme svých osmnáct projektů, které máme předpřipravené, protože patnáct domů jsme z toho skutečně zrealizovali. Takže máme zkušenost v tom, co stavba potřebuje a jsou to reálné stavby.

Úplně dopředu to namalované samozřejmě nejde mít, protože každý dům má vždy nějaký požadavek na změnu, ať už velikost, uspořádání, to jak je orientovaný pozemek apod. Každý projekt tak ve finále stejně vzniká jako originál.

I při stavbě katalogového domu se tedy nemusíme bát, že by stejných staveb bylo kolem nás víc. Jednotlivé úpravy je ale potřeba dobře konzultovat a případně si nechat poradit.

Je dobré říct svůj názor, své potřeby. To se vždy hodí. Je dobré také vědět, jaké jsou priority. A pak je velmi důležité věřit projektantům nebo architektovi - oni stavbu vidí v širších souvislostech a někdy hrozí, že klient svými rozhodnutími stavbu spíše znehodnocuje.

Každý, kdo listuje jakýmkoliv katalogem, se samozřejmě zajímá o ceny. Dá se vlastně u domu předem říct, kolik bude stát?

Nejmenší a nejlevnější dům tam máme lehce pod 2 miliony a ten nejdražší je kolem sedmi miliónů. Samozřejmě tomu narůstá úměrně velikost. A za to dostanete stavbu, která má fasádu, vevnitř je vymalováno, jsou tam rozvody elektriky, vody. Důležité je počítat i s investicí na dokončení domu. A to jsou přípojky, které musíme extra dopočítat a vnitřní vybavení. U těch nejlevnějších domů, když přidáte půl milionu k ceně, tak se dostanete plus mínus na reálnou částku. Čím je dům větší, tím i ta investice bude vyšší. Takže u některých staveb třeba za tři miliony musíte počítat s milionem navíc na dokončovací práce.

Pokud si ze stávajícího katalogu zákazník objedná, je společnost J.Group schopna cenu garantovat bez ohledu na to, kdy se začne stavět. Stačí tedy jen katalog otevřít a vybrat si svůj dům.

Přes web jsme katalog schopni poslat komukoliv v pdf, kdo si požádá na našich webových stránkách. A ten, kdo by chtěl tištěnou verzi, tak se určitě lze domluvit u nás v kanceláři.


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.