Drobečková navigace

Úvod > Články a časté dotazy > Jak postavit dům, abychom v budoucnu platili co nejméně za energie?

Jak postavit dům, abychom v budoucnu platili co nejméně za energie?Jak postavit dům, abychom v budoucnu platili co nejméně za energie? Čím a jak nemovitost vytápět a jaké moderní technologie použít, aby se nastěhování do vysněného domu nestalo noční můrou? To je v současnosti asi hlavní otázka všech, kteří stavbu domu zvažují.

Podívejte se na video:

A pokud raději čtete, tady je přepis celého videa:

Jak postavit dům, abychom v budoucnu platili co nejméně za energie? Čím a jak nemovitost vytápět a jaké moderní technologie použít, aby se nastěhování do vysněného domu nestalo noční můrou? To je v současnosti asi hlavní otázka všech, kteří stavbu domu zvažují.

My s projektantem jsme nad tím seděli prakticky celý poslední rok a hledali řešení pro naše klienty, aby to nebylo úplně přeplácané a aby to splňovalo nejen normy, ale bylo to i použitelné v praxi.

Nejdůležitější je samozřejmě samotná konstrukce a zateplení domu. Ta je u dřevostaveb společnosti J. Group nadstandardní, a tak se dům bez dalších velkých investic vejde do tabulek pasivní stavby.

Jednoduchý způsob vytápění - komín, krbová kamna, krb, popřípadě nějaké jiné těleso na na tuhá paliva, dřevo apod.

Druhý systém, vlastně nezávislého topení, je klimatizace, která umí topit i chladit a potom ohřev teplé vody, samostatný bojler s vlastním tepelným čerpadlem. Když bojler navíc umístíme do špajzu, tak vlastně chladíme prostor okolo a navíc získáváme bonus, že nejen že máme poměrně levně vytvořenou teplou vodu, ale zároveň si chladíme prostor vlastního špajzu. A tyto tři systémy, když osadíme do naší stavby, tak projdeme energetickým štítkem u drtivé většiny našich staveb. A klient má za poměrně rozumné peníze velice dobrý výsledek.

Krb z praskajícího ohně je v současné době nejen atraktivním doplňkem, ale i jistotou v nejisté době. Společnost J.Group se proto rozhodla nabídnout ho klientům jako bonus.

Na všechny objednávky, které uzavřeme do konce roku 2022 na naše stavby, tak jako bonus dáváme komín včetně krbu od českého výrobce z Klatov.

To, co budeme dodávat do našich staveb, je komínové těleso, které má ve spodní části umístěnou krbovou vložku a to má několik výhod v naší stavbě. Zaprvé to šetří místo, protože půdorys krbu je velikosti komínu, za druhé má perfektní akumulační vlastnosti, máme vyřešení přisávání. Všechno je to velice kompaktní systém, který se do našich staveb hodí i s ohledem na to, že není předimenzovaný, má ty správné KW, co potřebuje.


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.