Drobečková navigace

Úvod > Články a časté dotazy > Dřevostavba nebo zděná stavba?

Dřevostavba nebo zděná stavba?Důležitá je odbornost a dodržení technologických postupů. Pak Vám bude nový dům dobře a dlouho sloužit...

Podívejte se na video:

PROBERTE TO S NÁMI

Mít vlastní dům je snem mnoha lidí.

Vše začíná výběrem pozemku a samozřejmě také musíme vědět, jaký dům chceme a z čeho si ho necháme postavit.

Dnes máte na výběr ze dvou možností, kdy se rozhodujete, jestli postavíte zděnou stavbu nebo dřevostavbu.

My se specializujeme na dřevostavby, ale myslím si, že ať si vyberete jakýkoliv stavební systém, když bude odporně postaven a dodrží se všechny technologické postupy, tak každá stavba bude sloužit svému účelu. Když jsou domy hotové, na první pohled nepoznáme, jestli jde o dřevostavbu nebo klasicky zděný dům.

Montované dřevěné stavby jsou rozhodně mnohem rychlejší a navíc, mohou se vybudovat doslova kdekoliv.

Pro mě to základní, co tam je, je méně vody ve stavbě. Konkrétně v naší dřevostavbě používáme vodu pouze do betonu a do omítek nebo do lepidla pod omítky, a to je všechno. U zděné konstrukce je vody nepoměrně více.

Společnost J.GROUP je přímo výrobcem nízkoenergetických domů, které připraví a na klíč postaví podle přání zákazníka.

My si na hale v podstatě rozkreslíme jakýkoliv projekt rodinného domu na jednotlivé panely, kdy vlastně každá ta spára, která je vidět na stěně je jednotlivý panel. Ten panel máme certifikovaný jako výrobek a v každé té spáře je Íčkový profil, který nám jde celou stavbou, jak základový rám, tak stojky, tak ztužovací věnec a ten máme také certifikovaný. Takže takovouto stavebnici nahrubo si přivezeme na stavbu, kde už to pak velice rychle smontujeme.

Může si tedy zákazník koupit dům jako stavebnici?

Původní naše myšlenka byla ta, že budeme dělat stavebnice a prodávat je lidem. Určitě by to šlo, ale zjistili jsme, že konečný zákazník se to na té své stavbě teprve naučí a až druhou, třetí by udělal kvalitně. Takže z tohoto důvodu jsme od toho upustili a dneska se snažíme všechny domy montovat sami.

Protože dům je tak kvalitní, jak se postaví.

Můžete ho velice dobře vyrobit, můžete koupit nejlepší materiál, ale pokud to dělníci na stavbě neudělají dobře, tak výsledek není dobrý. Musí to fungovat dohromady, celá stavba dohromady jako uzavřený celek, a to zase dokáže jen ten, kdo to opravdu umí, nese za to záruku. My říkáme, že ukázaná platí, takže každý klient má možnost si prohlédnout jak rozestavěné domy, tak dokončené domy dříve, než s námi uzavírá objednávku a podle toho se může rozhodnout.

PROBERTE TO S NÁMI


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.