Drobečková navigace

Úvod > Články a časté dotazy > Nejmodernější stavebnicové systémy dřevostaveb - dům roste doslova před očima!

Nejmodernější stavebnicové systémy dřevostaveb - dům roste doslova před očima!Postavit dům může být dnes otázka spíš hodin a dnů než dlouhých měsíců. Pokud se rozhodneme pro dřevostavbu, můžeme vybírat z několika konstrukčních možností. Od klasických roubenek a srubů, až po nejmodernější stavebnicové systémy. Jejich největší výhodou je suchá montáž, takže dům roste doslova před očima.

PROBERTE TO S NÁMI

Neradi koukáte na video? Pak si přečtěte jeho přepis:

Průběh realizace stavby dřevostavby

Na stavbě používáme I profily a základový rám, který se kotví přes závitové tyče a přes chemickou kotvu do betonové základové desky. Na tento základový rám si rozkreslíme jednotlivé stěny podle panelu, podle „Iček“ a sestavíme si je do jedné řady, kterou jsme schopní rozměrově udělat, jak potřebujeme, bez ohledu na nějaké limity. Přesně na centimetr si vyrobíme a seskládáme to, co je potřeba na stavbu.

Základním stavebním materiálem jsou tedy tzv. I profily, speciální panely a profesionální montážní pěna, která vše spojí, slepí a utěsní.

Toto to je náš I čkový profil, který si vyrábíme u nás na hale. I čkový profil, protože má profil písmene I - tento prvek máme certifikovaný. Skládá se ze dvou hranolů: KVH a uprostřed je MFP deska 15 mm. To, že to má tyto mezery, má svoji nutnost při montáži - do mezer se vpravuje montážní pěna, která nám potom celý prvek zaizoluje a slepí dalším panelem. Náš PIR panel, které si vyrábíme také sami se skládá z MFP desky, což je konstrukční deska, která je vodě odolná a uprostřed jako výplň funguje PIR izolace, proto PIR PANEL. PIR izolace je v podstatě vylepšený polyuretan. Polyuretan má vysokou trvanlivost. Jediné, co na něj negativně působí je UV záření od sluníčka. V okamžiku, kdy se schová v konstrukci, tak jeho životnost je minimálně 70 let podle tabulek. Podle mě nás přežije určitě několikanásobně. Všechno navazuje jedno na druhé, aby vytvořilo kompaktní stavbu a ucelený celek. Z venkovní strany potom ještě dodatečně instalujeme zateplení 60 mm polyuretanu tvrdého, kdy máme potom ucelenou tepelnou izolaci v celé stěně.

Vysoká pevnost konstrukce dřevostavby

Tento typ konstrukce má vysokou pevnost, na rozdíl od jiných dřevostaveb, je stálý, nijak nesesychá a nehýbe se. Dovoluje tak postavit doslova cokoliv, co si zákazník přeje a architekt nakreslí.

"O tomto systému jsem se dověděl od souseda, prošel jsem si i stavbu a moc se mi líbila ta technologie. A pak když v tom i bydlel přes zimu, tak jsem si říkal, že by to bylo pro mne výhodné, rozumné peníze, a i projekt se mi líbil."

PROBERTE TO S NÁMI


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.