Drobečková navigace

Úvod > Články a časté dotazy > Dům do milionu

Dům do milionuDřevostavba za milion

Toužíte po vlastním domě, ale nechcete si brát velkou hypotéku? Nebo se vám povedlo nějaké peníze našetřit a půjčovat si vůbec nechcete? Potřebujete se zkrátka vejít do jednoho milionu? Řekneme vám, jak na to. 

Jestliže chcete za tuto cenu dům na klíč, musíte počítat s tím, že půjde o bydlení pro dva lidi. Zastavěná plocha bude maximálně 60 m2, a pokud jde o vnitřní uspořádání, v domě bude obývací pokoj dohromady s kuchyní, ložnice, koupelna a samostatné WC. 

Levně, ale kvalitně

V kategorii do milionu korun jsou určitě populární montované domy, protože právě systém stavebnice přináší velké úspory, aniž by se šlo dolů s kvalitou. Totéž platí i pro použitý materiál, kterým bývá dřevo. To má – v kombinaci s kvalitní izolací – úžasné funkční vlastnosti a díky tomu mohou být i levné dřevostavby zároveň nízkoenergetické.

Jak je to s přípojkami?

Cena za přípojky a příjezdovou cestu se liší podle podmínek na konkrétním pozemku. Obojí dohromady tak může vyjít na částku od 30 do 200 tisíc, někde i víc. Pokud se tedy ukáže, že přípojky a terénní úpravy přijdou ve vašem případě na statisíce, do milionu se nevejdete a bylo by nefér tvrdit opak. Zvážit ale můžete stavbu svépomocí, kdy se dá cena domu na klíč výrazně srazit. 

Dům, který roste postupněleták[5].jpg

Je vaším snem pohodlný dům pro čtyřčlennou rodinu? Milion pochopitelně nestačí, pokud ale zatím máte kde bydlet, řešení existuje: Dům, který se staví na etapy. Díky tomu si celkové náklady rozprostřete tak, jak budete potřebovat. 

Strategie pro mladé

Nejdřív je nutné připravit jednoduchou studii toho, jak bude dům vypadat. Následuje stavba jedné obytné místnosti (kuchyň spolu s obývákem) a příslušenství. A jestliže ještě nemáte děti a jste ochotní se výrazně uskromnit, můžete tu i začít bydlet. Teprve až vám to finanční situace dovolí, přistaví se ložnice a pokoje. 

Máte další otázky? Chcete se toho o montovaných domech do 1 milionu dozvědět víc? 

Kontaktujte nás.

 

 

 

 


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.